• 1528 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

Google Play 5.0.31 Yayınlandı!

Meteryal Tasarımlı Google Play Store, 5.0.31 versiyonuyla yayınlandı. Material Desing stili ilk kez Android L ile tanıtılmıştı. Google Play Store’da yakın zamanda komple yenilenecek.

Google’ın yeni tasarım akımı Material Design stili, sade ve kullanışlı olmasıyla öne çıkıyor. Play Store’da bu tasarıma geçerek daha kolay ve düzenli bir arayüze kavuşacak. Güncelleme yavaş yavaş yayınlanmaya devam ediyor. Android kullanıcılarının hepsi bu güncellemeden faydalanamıyor. Güncellemenin daha önce gelmiş olması, güncelleme yayınlandığında Android kullanıcılarının bu değişimi fark etmelerini zorlaştırabilir.

Güncelleme ile birlikte gelen yenilikler şöyle;

  • Arama sonuçları ve listelerin renkleri değişti.
  • Daha canlı renkler kullanıldı.
  • Gölgeler ve animasyonlar ile süslendi.

Google, uygulama mağazalarının çekişmesinde biraz daha öne çıktı. Play Store’un, en büyük rakiplerinden App Store’un peşinden emin adımlarla ilerlediğini görüyoruz.

Google Play Store’da şuanda 1.3 milyondan fazla uygulama bulunuyor. Yüzde 16’sının kalitesi düşükken, geri kalan uygulamalar ise üst düzeyde. Bu nedenle Google, mağazasının başarısıyla zirveye oynamaya yakın.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

521 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.