Google Play Store Güncellendi!

google-play-store.png

Android kullanıcılarının uygulama marketi olan Google Play Store, yeni bir güncelleme aldı. Yeni güncelleme ile birlikte uygulama marketi yeni bir tasarıma kavuştu.

Tasarım olarak yenilenen uygulama mağazası, materyal tasarımı ile dikkat çekiyor. Ayrıca Android’in birlikte yürüdüğü Google da bu tasarımdan faydalanıyor. Böylelikle uygulama mağazasındaki uygulama sayısında da artışlar yaşanıyor.

Google’ın hizmet verdiği çoğu servis Meteryal Tasarıma geçerek kendisini yeniledi. Google Play Store görsel olarak kendisini yenilerken aynı zamanda performans artışı ve onarımları da yayınladığı güncellemeleriyle beraberinde getiriyor. Her güncellemeyle kendisini biraz daha yenileyen Google Play Store, son yayınladığı güncellemeyle animasyonlarını kullanıma sundu.

Android’in uygulama mağazası, yeni sürümü ile birlikte sistemine Popüler Karakterler kısmını ekledi. Bu kısımda güzel bir animasyon yer alıyor. Buradaki karakterlerden herhangi birini seçtiğinizde uygulamaya güzel bir animasyonla geçiş sağlanıyor. Ayrıca yeni güncelleme ile beraber uygulamada yer alan Neler Yeni bölümü değişiyor. Bu bölümdeki yazıların rengi artık siyah değil, yeşil olarak yenilendi.

V 5.7.6 ismindeki yeni güncelleme, Android kullanıcılarının çoğuna sunuldu. Eğer size hala gelmediyse endişe etmenize gerek yok. Çok yakında Google Play Store’unuz yenilenecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git