• 1527 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

Google Play Store Güncellendi!

Android kullanıcılarının uygulama marketi olan Google Play Store, yeni bir güncelleme aldı. Yeni güncelleme ile birlikte uygulama marketi yeni bir tasarıma kavuştu.

Tasarım olarak yenilenen uygulama mağazası, materyal tasarımı ile dikkat çekiyor. Ayrıca Android’in birlikte yürüdüğü Google da bu tasarımdan faydalanıyor. Böylelikle uygulama mağazasındaki uygulama sayısında da artışlar yaşanıyor.

Google’ın hizmet verdiği çoğu servis Meteryal Tasarıma geçerek kendisini yeniledi. Google Play Store görsel olarak kendisini yenilerken aynı zamanda performans artışı ve onarımları da yayınladığı güncellemeleriyle beraberinde getiriyor. Her güncellemeyle kendisini biraz daha yenileyen Google Play Store, son yayınladığı güncellemeyle animasyonlarını kullanıma sundu.

Android’in uygulama mağazası, yeni sürümü ile birlikte sistemine Popüler Karakterler kısmını ekledi. Bu kısımda güzel bir animasyon yer alıyor. Buradaki karakterlerden herhangi birini seçtiğinizde uygulamaya güzel bir animasyonla geçiş sağlanıyor. Ayrıca yeni güncelleme ile beraber uygulamada yer alan Neler Yeni bölümü değişiyor. Bu bölümdeki yazıların rengi artık siyah değil, yeşil olarak yenilendi.

V 5.7.6 ismindeki yeni güncelleme, Android kullanıcılarının çoğuna sunuldu. Eğer size hala gelmediyse endişe etmenize gerek yok. Çok yakında Google Play Store’unuz yenilenecektir.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

520 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.