Google Play Store’da Görünsün Diye 1 Yıldız Vermek!

Google Play Store’da Görünsün Diye 1 Yıldız Vermek!

Google Play’de hepimizin görmüş olduğu 1 yıldız fiyaskosu iyice can sıkmaya başladı. Bu ” uygulama harika ama yorumum gözüksün diye 1 yıldız” nasıl ve nereden çıktı diye ufak bir araştırma yaptık. Olay 2-3 ay öncesine dayanıyor. İlk olarak Facebook ve Forsquare uygulamalarındaki güncellemelere kötü yorum yapılırken ortaya çıktığını gördüğümüz bu olay, şimdilerde her yerde.

Bu anlam veremediğimiz “yorum gözüksün diye 1 yıldız” zihniyeti yüzünden, yabancı kaynakların bize karşı söylediği sözlere maalesef diyecek bir şeyimiz yok. Kendini bilmez Android ve Google Play kullanıcıları yüzünden dünya çapındaki Android forumlarında, Android sitelerinde ve bazı teknoloji forum sitelerinde düştüğümüz durum can yakıyor açıkçası. Bu 1 yıldızcılar yüzünden Google Play üzerindeki pek çok güzel uygulama 5 yıldızdan 4 e hatta daha da aşağı seviyeye düşmüş durumda.

[ot-caption title=”Amaç ne?” url=”http://www.mobilamca.com/wp-content/uploads/2014/01/1-yildiz-2.jpg”]

İnsanlar, bu uygulamanın yapımı sırasında ne kadar emek verildiğini, yapılan bu 1 yıldız işleminin aslında geliştiricide ne kadar hayal kırıklığı yarattığını tahmin bile edemez. Bu durumdan rahatsız olan insanlar çok fazla. Herkes bir sitem halinde. Bir uyarı da bizden gelsin dedik; ama bakalım zaman ne gösterecek. Umarım azalırlar, hatta kaybolurlar. Böyle giderse ya Google Play Store‘a Türklerin yorum yapması yasaklanacak ya da Play Store Türklere kapatılacak.

Yazar Hakkında

Sarper

Doğuş Üniversitesi, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği öğrencisi editörümüz; teknolojik konularda bilgili ve her zaman güncele yönelen bir insan. Danışmayı değil de, danışılacak kişi olmayı seven biri.

Benzer yazılar

4 Yorum

  1. Sinan
    Sinan

    Play Store kapatılmasa da Google’ın bu soruna çözüm getirmesini umuyorum. Neden yorumlar hiç denetlenmeden yayına sunuluyor, bunu merak ediyorum.

    Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.