Google Takvim Uygulamasına “Akıllı Öneriler” Güncellemesi Geliyor

  • - 31 Ocak 2016

Google’ın kendi ürettiği ve birçok dil desteği sunduğu Google Takvim uygulamasına kullanıcıları memnun edecek güncelleme geliyor. Yeni gelecek güncellemede etkinlik oluşturmak isterseniz, artık size “Akıllı Öneriler” sunmaya başlayacak olan uygulama, son derece başarılı bir kolaylık sağlayacak gibi görünüyor.

“Akıllı Öneriler” özelliği sayesinde etkinliğin adını yazmaya başlar başlamaz, daha önce aynı etkinliği yapmış olan kişilerle eşleştirme yapıyor. Böylece etkinlik adını bir başkasından aynı şekilde kopyalayabiliyorsunuz. Hatta adres yazmaya başlayarak, etkinliğin olacağı yer ile ilgili adres tarifi bile alabilmek mümkün.

Yeni gelecek Google Takvim güncellemesiyle uygulama içerisinde oluşturacağın etkinliklere kişi eklemek de oldukça kolay olacak. Yani kısaca özetlememiz gerekirse etkinliği oluştururken, kişi davet ederken, yer seçerken ve zamanını belirlerken oldukça kolaylık sağlayacak yeni Google Takvim uygulaması.

Google Takvim uygulaması alacağı güncelleme ile 30 yeni dile de ev sahipliği yapmış olacak. Eskiden 79 olan ülkeye özgü takvim sayısı da, 54 artış göstererek 143’e ulaşıyor. Tümüne Ayarlar menüsünden ulaşılıp, resmi tatilleri otomatik ayarlayabiliyorsunuz. Güncelleme kısa süre içerisinde hem iOS hem de Android için yayınlanacak. Ancak henüz sahip değilseniz, aşağıdaki linklerden Google Takvim’i indirebilirsiniz.

iOS: https://itunes.apple.com/us/app/google-calendar/id909319292?mt=8

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.calendar&hl=en

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.