Google Translate’e Fotoğraf Desteği Geliyor!

google-translate.jpg

Çeviri yapmak için kullanılan Google Translate uygulamasına güncelleme geldi. Gelen bu güncelleme ile birlikte fotoğraf ile çeviri yapılabilecek. Yani Google Translate ile artık fotoğraftaki yazılar da istediğiniz dile çevrilebilecek.

Google Translate’in bu yeni sürümünde, fotoğraf özelliği dışında daha hızlı çeviri yapmak mümkün olacak. Fotoğraf desteği ile de çevirmek istenilen yazılar fotoğraflanıp Google Translate üzerinden çevrilebilecek.

Yeni gelen fotoğraf desteğine Word Lens ismi veriliyor. Bu özellik özellikle yurt dışına seyahat edenlerin büyük yardımcısı olacak. Mesela İtalyanca bilmeyen bir kişi Roma’ya seyahat ettiğinde yollardaki tabela ve levhaların üzerindeki yazıların fotoğrafını çekerek Google Translate ile istediği dile çevirebilecek. Ancak uygulamanın ufak bir sıkıntısı var. O da her dili desteklememesi. Şu an için sadece İngilizce, Fransızca, Almanca, Rusça, İtalyanca ve Portekizce dillerini destekliyor. Zaman içerisinde dil desteği artacak.

Güncellenen Google Translate uygulamasının özellikleri bunlarla sınırlı değil. Aynı zamanda 2013 senesinde kullanılmaya başlanan canlı çeviri özelliği de artık daha hızlı olacak. Google Translate uygulamasının bu yeni özellikleri iOS ve Android için bir iki güne gelecek. Ayrıca kamera çevirisi desteğinin dışında canlı çeviri özelliği de iOS için yeni bir özellik olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git