• 1524 içerik
  • 24 kategori
  • 2947 yorum

Gözleri Koruyan Uygulama: EasyEyes!

Tablet bilgisayarlar yada cep telefonlarını uzun süre kullanmak göze zarar verebiliyor. Özellikle ekran ışığı aşırı derecede rahatsız etse de yine de onlardan vazgeçemiyoruz. Bu durumdan kurtulmak için harika bir uygulama bulunuyor.

EasyEyes…

Bizi esir alan bu teknolojik aletlerin ekran ışıkları uyku problemlerine bile neden olabiliyor. Özellikle uzun süre telefon yada tablette vakit geçiren, saatlerce oyun oynayanlar için bu durum kaçınılmaz oluyor. Ama basit uygulamalar ile bu sorunlardan kurtulabilirsiniz. Birçok uygulama bulunmasına rağmen EasyEyes bu uygulamaların en iyilerinden biri.

Uygulamayı indirip yükledikten sonra aktif hale getirin. Böylelikle cihazın ekran sıcaklığını yükseltebilirsiniz. Özellikle akşam ekrana baktığınızda gözleri yormayan bir filtreleme yapıyor. Android cihazlarınızı bu sayede gece saatlerinde de gözlerinizi yormadan kullanabileceksiniz.

EasyEyes uygulaması, ayrıca ekranın ışığını otomatik azaltarak pil ömrünün daha uzun gitmesini sağlıyor. Bu uygulamanın bir de ücretli versiyonu bulunuyor. O sürümde Ekran Widget’i ve gelişmiş ayarlar bulunuyor. Aralarında pek bir fark bulunmayan ücretsiz sürümünü Google Play’dan kolayca indirebilirsiniz.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

517 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.