GTA San Andreas Mobil Platformlarda!

2004 Yıllarında bilgisayarlarımızın vazgeçilmez oyunlarından olan GTA San Andreas artık mobil platformlarda! Bilgisayarlarımızın zamanında zor kaldırdığı ve kasarak oynattığı oyunu şimdi mobil ve tabletlerde rahat bir şekilde oynayabileceğimizi hangimiz hayal ederdi ?

Kahramanımız CJ yine iş başında Los Santos sokaklarında 1992 yılında geçen oyunumuzda  Grove Street Aileleri’nin dağıldığını öğrenen CJ, temelli dönmeye karar verir. CJ’in dönmesiyle birlikte San Andreas eyaletinde, zamanla büyük değişimler geçirir. Grove Street Families Çetesi’ne ihanet eden Ryder, Big Smoke gibi karakterler de CJ tarafından öldürülür. Oyunun en büyük farklarından biri eklenen karakter geliştirme özellikleri. Belirli yetenekleri geliştirebilmenin dışında karakterin görünüşünü de değiştirebiliyoruz. Ayrıca kas, saç, dövme değiştirebiliyoruz. Los Santos’ta, az para ve düşük özelliklerle başladığımız oyunda, zaman ilerledikçe yeni dükkânlar açarak yeni kıyafetler, yeni şehirler açarak yeni yan görevler elde edebiliyoruz. Mesela San Fierro şehrini açtığımız zaman valet görevlerini de açabiliyoruz, gereken görevi yaptığımızda. Oyundaki araba çeşidi arttırılmış, artık oyunda ATV bile var. Las Venturas kumarhane cenneti. Burda hemen hemen herkes zengin. 1992 Los Angeles Olayları’ndan baz alınmıştır.

1.5 GB boyutuna rağmen bize GTA: San Andreas’taki bütün bölgelere erişim hakkı veren mobil oyuna başladığınız zaman içinizdeki nostalji duygusu ile hemen bitirmek isteyeceksiniz.

Oyunda üç ana şehir (Los Santos, San Fierro, Las Venturas) ve 4 farklı alan (Red Country, Flint Country, Bone Country ve Tierra Robada) var.  Bunlar arasında görevler açtıkça daha rahat geçişler yapabilir bazı yüksek bölgeler olan dağlarda bisiklet sürebilir aynı zamanda ATV kullanabilirsiniz.

GTA : San Andreas Oyununu oynadığınız cihazda rahatça açmak için arka plandaki tüm oyunları kapatmanızı öneririm. Haliyle oyun App Store aleminin en geniş oyunu olunca aralarda (4S,iPad Mini) gibi cihazlarda çok hafif kasmalara rastlayabiliyorsunuz.

Geçtiğimiz hafta Android versiyonu da sunulan GTA San Andreas oyununu Google Play üzerinden de 6,99$ karşılığında indirebilirsiniz.

Oyunumuz App Store üzerinden 12.99 Liralık satış etiketiyle çıktı. Ama nostalji ve GTA sevenler için bu paranın önemsiz olduğunu düşünüyorum. Oyuna ulaşmak için aşağıda bulunan iTunes linkini kullanabilirsiniz.

Aynı zamanda oyunu iPad Mini cihazımda test ettim sizler için. Buyrunuz;

http://www.youtube.com/watch?v=tsUdqqR51II


One Reply to “GTA San Andreas Mobil Platformlarda!”

  1. Ali dedi ki:

    Görevdeyken chekpointleri save yapabiliyor muyuz? Ölünce görevin başından başlamak çok can sıkıcı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git