• 1518 içerik
  • 24 kategori
  • 2947 yorum

GTA Serisinin Satış Rakamları Açıklandı

Oyun sektörünün şüphesiz en iyi serileri arasında ilk sıralarda yer alan GTA serisi için şu ana kadar yapılan toplam satış rakamları açıklandı.

1997 yılı itibaren başlayan uzun soluklu seri için satış rakamları gerçekten inanılması güç rekorların kırıldığına da işaret ediyor.

1997 yılı ile çıkan Grand Theft Auto ile başlayan maceranın temelini David Jones, Mike Dailly, Sam Houser ve Dan Houser adlı kişilerce başlamıştı. Ağır şiddet içerikli olması nedeniyle ilk dönemlerde ciddi eleştirilen alan oyun daha sonra yoğun ilgi görerek satış listelerinde ilk sıralarda yer aldı.

Rockstar adı altında oyun yapımlarına devam eden yetkililer, sırasıyla 7 versiyon daha çıkardı. En son GTA 5’in çıkması ile patlama yapan Rockstar North, şu ana kadar toplam yapılan GTA serisinin satış rakamlarını meraklıları için paylaştı.

Paylaşılan bilgilerde, Grand Theft Auto ilk oyunu ile GTA 5‘i de kapsayan satış rakamları 220 milyon adeti geçtiği ve bunun inanılmaz bir rakam olduğu belirtildi. En çok satan versiyon ise şüphesiz 54 milyon adet satış hacmine ulaşan GTA 5 oldu.

Sinan

Yazar: Sinan

#editör

26 yaşındaki editör Çukurova Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu. Özellikle teknoloji dünyasındaki yenilikleri paylaşmayı sever ve bu paylaşımlardan bir şeyler öğrenilmesini ister.

391 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.