• 1530 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

Haftada Bir Gün Bob Ross İzlemeye Ne Dersiniz?

90’lı yılların çocukları olarak kuşkusuz çok şanslıydık. Tasolar, kasetler, walkmanler, yumiyumlar derken bir diğer hatıramız da, TRT ressamı olarak bildiğimiz Bob Ross abimizdi. Doğum tarihi olan 29 Ekim tarihinde internet kullanıcıları için büyük bir sürpriz, ünlü canlı yayın platformu Twitch’ten geldi.

Twitch, özellikle oyun yayıncılarının kullandığı bir platform. Yerli yabancı yüzlerce kanal aynı anda yayın yaparken, on binlerce kişi de bu yayınları izliyor. Oyun yayıncılığının dışında müzik, programlama ve son olarak da yaratıcılık (Creative) isimli kategori açan Twitch, bu kategorinin şerefine 29 Ekim’den bugüne kadar Bob Ross’un yaptığı resimleri yayınladı. Yetmedi, bir de kullanıcıların kullanabilmesi için “KappaRoss” adında Bob Ross saçına sahip bir Kappa smileyi bile eklendi.

KappaRoss Smileyi

Herkes bu yayınların biteceği için üzülürken, bomba haber Twitch’ten geldi. Twitch aldığı karar ile, her hafta Pazartesi günü ABD saati ile 03:00-09:30 saatleri arasında Bob Ross yayınları yapmaya devam edeceğini duyurdu. Açıklamada oldukça ilginç verilere de yer verildi. Yayınlandığı süre boyunca 5,6 milyon farklı kullanıcı tarafından izlenen Bob Ross kanalı, toplamda 545 milyon 880 bin dakika izlenerek adeta rekor seviyesine ulaştı. Anlık izlenme sayısının 183 bin olduğu gelen diğer veriler arasında.

Veriler böyle olunca, Twitch popülerliğine popülerlik kattı hâliyle. Her hafta yayınlanma kararı da, bizim gibi Bob Ross severleri ayrıca mutlu etti. Olur da siz de bu yayını izlemek istiyorsanız, aşağıda vereceğimiz linkten yayınları takip edebilirsiniz. Belki şurada küçük, mutlu bir izleyici vardır?

http://www.twitch.tv/bobross

Cem

Yazar: Cem

#editör

Cem Yılmaz, 25 yaşında ve çevre mühendisi. 1995 Yılından beri bilgisayar ve 2003 yılından beri internet kullanıcısı olan yazar dostunuz; bilgisayar oyunları, basketbol ve animelere karşı ilgi duymakta. Namık Kemal Üniversitesi'ni bitiren yazar, intermediate seviyesinde İngilizce'ye sahip. Ayrıca yazar, boş zamanlarında bol bol twitch.tv/cemgineer adresinde yayın yapmakta ve MobilAmca Youtube kanalı için videolar hazırlamaktadır.

151 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.