• 1527 içerik
  • 24 kategori
  • 2947 yorum

Hızlı Mesaj Yazdıran Uygulama: Word Flow

Akıllı telefonlar için birçok klavye uygulaması bulunuyor. Bazıları popüler olmayı başarsa da birçoğu istenileni veremiyor. Ama dokunmatik telefonlarda hızlı bir şekilde mesaj yazmak bilindiği gibi kolay bir şey değil. Özellikle hızlı bir şekilde derdini anlatmaya çalışan insanlar için bu durum sıkıcı bir hal alabiliyor. Geçen aylarda Word Flow adında bir uygulama ile mesaj yazma rekoru kırıldı. Şimdiler de ise aynı uygulama ile bu rekor yeniden kırıldı.

Hızlı mesaj yazma uygulaması Word Flow…

17 yaşındaki Brezilyalı bir genç (Marcel Fernandes Filho), New York’da 26 kelimelik bir mesajı yalnızca 18.19 saniyede yazdı ve Guinnes Rekorlar Kitabı’na girmeyi başardı. Bu rekor kırılmadan önceki süre ise 18.44 saniyeydi.

Marcel Fernandez Filho’nun rekor kırmasını sağlayan o cümle şuydu: “The razor-toothed piranhas of the genera Serrasalmus and Pygocentrus are the most ferocious freshwater fish in the world. In reality they seldom attack a human.”

Tatlı su balıkları ve onların ne kadar tehlikeli olduklarını belirttiği bu cümle, Marcel Fernandez Filho’ya Guinnes Rekorlar Kitabı’na girme şansını verdi. Ayrıca belirtmek isterim ki Brezilyalı olan bu genç, bu cümleyi Samsung Galaxy S4 ile yazdı.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

520 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.