Hızlı Şarjın Batarya Ömrünü Bitirdiği İddia Edildi!

Son zamanlarda çabuk biten şarjların çözümü olarak sunulan hızlı şarj özelliği telefonların batarya ömrüne kötü yönde etkilediği iddia edildi.

Çabuk biten şarjlar için alternatif bir çözüm yöntemi olması için geliştirilen hızlı şarj özelliği aslında çok iyi bir çözüm gibi durmuyor. HTC,LG ve Samsung daha çok bu teknoloji üstünde durduğunu düşünürsek, bu haberimiz bir çok kullanıcımızı üzecek gibi duruyor.

İşlemci üreticileri bile hızlı şarja destekli ürünler çıkarmaya çalışırken sonuçları çok iyi olmayacak gibi görünüyor. Kullanıcılar açısında hızlı şarj güzel olsa da uzun süre telefonunu kullanmak için batarya problemi ile karşı karşıya kalması kaçınılmaz.

Daha uzun süre pil ömrü olması için firmalar batarya kapasitelerini arttırıyor buda doğrudan batarya şarj süresini arttırmakta. Bunun için geliştirilen hızlı şarj, yüksek amper akım taşıyan şarj aletlerinin alternatifi olarak kullanılıyor.

Kullanıcı telefonunu hızlı şarj ettiği süre boyunca pilin ömründen yiyor. Verimsiz şarj ile yine telefonun pilinden beklenenin altında kalmasına yol açıyor.

Yazar Hakkında

Dünyanın en ciddi insanıyım. Cıvıklığı hiç sevmem. Kendi aranızla konuşmayın.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir