HTC 6 inç Ekranlı One Max Üzerinde Çalışıyor

Galaxy Note serisi ile tüketicilerin ısınmaya başladığı phablet telefon segmentinde Samsung Galaxy Note serisi cihazları rakipsiz lider konumdaydı. Bu günlerde Galaxy Note III üzerinde çalışan ve yakın zamanda Note III’ü piyasaya sunacak olan Samsung phablet telefon pazarında yeni rakipler edinmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Sony’nin 6.4″ ekrana sahip Xperiz Z Ultra’yı duyurmasıyla beraber phablet telefon segmentinde rekabet kızışmaya başlamıştı. Anlaşılan o ki HTC’de bu segmentten payını kapmak istiyor.

One Mini modeli üzerinde çalıştığı bilinen  HTC şimdi de One Max isimli telefonu üzerinde çalışıyor. Henüz resmi olarak doğrulanan bilgiler olmasada Htc One Max’in 2.3GHZ hızında çalışan Snapdragon 800 yongası, 2GB sistem belleği, Adreno 330 grafik birimi, 6″ büyüklüğünde Full HD LCD 3 panel ve 3200Mah batarya ile gelme ihtimali yüksek.

Tasarım olarak Htc One çizgilerini devam ettirecek olan HTC One Max, HTC One’da gördüğümüz Beats Audio, Blink Feed, Htc Zoe, Boom Sound gibi yazılımsal özellikleri de bünyesinde barındıracak. Cihazda Sense 5 Arayüzü ile donatılmış Android 4.2.2 Jelly Bean İşletim Sistemi’nin çalışması bekleniyor.

Samsung’un Note III’ü Eylül ayında lanse edeceği düşünüldüğünde eylül ayı yaklaştıkca cihazla ilgili daha detaylı bilgiler elimize ulaşacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.