HTC Butterfly İncelemesi

Geçen yılın başlarında Japonya’da piyasaya sürülen Butterfly artık tüm dünyada satışa çıktı. Özellikle Asya piyasasında çok büyük ilgi gören Htc Butterfly, bu ilgi sonrasında Türkiye’de de satışa çıkmaya başladı. 5 inç büyüklüğündeki bir ekrana sahip olan telefon 1080 piksel çözünürlüğü de bünyesinde bulundurmakta.

Htc Butterfly‘da temel malzeme olarak plastik kullanılmış. Bu yüzden dış yüzeyi parlak ve pürüzsüz bir hal almış. Bu da telefonu elde tutarken çok kolay bir şekilde kaymasına neden oluyor ve parmak izleri biraz fazlaca belli oluyor. Görünüş itibariyle baktığımızda ise plastik olmasına rağmen kesinlikle sıradan ve ucuz gözükmüyor.

2

Telefona ilk bakışta 5 inçlik ekranın tüm yeri kapladığını görüyoruz. Ekranın altında kalan ve dar bir alanı kaplayan yerde ise navigasyon tuşları konuşlandırılmış. 441 ppi piksellik bir yoğunluk değerine sahip olan ekranı çık net ve keskin görüntüler sunuyor. 1.5 Ghz dört çekirdekli bir işlemciye sahip olan Htc Butterfly, 2 GB RAM ve 16 GB dahili hafızaya sahip. Htc Butterfly‘ın arkasında bulunan kamerası 8 megapiksellik bir çözünürlüğe sahip. Ayrıca bu kamera otomotik odak ve LED flaş özelliklerinin yanı sıra yüz ve gülümseme algılama özellikleriyle rakiplerinden ayrılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git