HTC Desire 820 İçin 64-bit Snapdragon 615 Yongalı Modelini Doğruladı

Birçok telefon üreticisi 64-bit Android’i getirmek için birbirleri ile yarışıyorlar. Apple ise iPhone 5s modelinde çoktan 64-bit’i getirmişti. HTC’nin iyi denebilecek özellikte Desire 820 modeli ile 64-bit’e hazırlandığını söylemek yanlış olmaz.

Telefon hakkında çok fazla detay yok. HTC Weibo hesabından yaptığı açıklamaları ve paylaştığı görselleri göz önüne alırsak, 64-bit olduğu teyit edilebiliyor. Ancak tam tanıtım için 4 Eylül tarihini beklememiz gerekiyor. HTC’nin bu ilk deneyiminde 1080p destekli f/2.0 diyaframına sahip kameranın da bulunacağı alınan bilgiler arasında.

Telefonla ilgili bir diğer ilginç özellik, her ne kadar yanlış düşüncelere yol açabileceğini düşünsek de ön kamera ve hoparlörü kapsayan bir nevi ızgara korumalık. HTC bu “64”lüğüyle çok eleştiri alabilir.

HTC Desire 820 modeli ile ilk sekiz çekirdekli 64-bit telefonu yarattığını iddia ediyor. Qualcomm Snapdragon 615 yongayı Cortex A-53 (64-bit’lerde A-7 yerine kullanılacak) ve  Adreno 405 grafik işlemcisi ile desteklenmiş. Gelecek zamanlarda HTC’nin, Snapdragon 410 yongası ile Adreno 306 grafik işlemcili orta seviye cihazını da duyurması bekleniyor.

Eğer HTC bu cihazı 4 Eylül’de tanıtır ve IFA onay verirse ciddi anlamda bu bir ilk olacak. Bakalım HTC, Android tarihine geçmeyi başarabilecek mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git