HTC Nexus 8 Sızdı

  Nexus Serisi , Google’nin kendisi için telefon ve tablet firmalarına ürettirdiği saf Android cihazların bulunduğu bir seridir. Google , Nexus serisi için en son LG ile çalışmıştı. Son zamanlarda Google’nin ismi HTC ile birlikte duyulmaya başlamıştı. Çok geçmeden Nexus 8 Tablet ile birlikte bu söylenti kesinlik kazandı.

Nexus 8’in görüntüsünün ve özeliklerinin bulunduğu bir görüntü Nexus hayranlarını heyecanlandırdı. Görseldeki Nexus 8’i incelediğimizde tasarımının Nexus 5’e benzediğini görüyoruz.

Cihazın sızan özelliklerine baktığımızda cihaz gücünü 2.5 GHz hızında çalışan çift çekirdekli Denver işlemci , 2 GB Ram ve 64-bit Nvidia Logan Tegra K1 grafik kartından alıyor. Cihazın 16/32 GB seçenekleride mevcut.

Ayriyetten cihaz 8.9 inç 2048×1440 piksel çözünürlüğünde bir ekrana sahip. Cihazın arkasında ise 8 MP çözünürlüğünde bir kamera yer alıyor.

Bu cihazın ne zaman kullanıcılarla buluşacağını ve Google ile HTC beraberliğinin bu cihazdan sonra sürüp sürmeyeceğini ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

HTC Nexus 8

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git