HTC One M7 İçin Lollipop Yayınlandı!

Android 5.0 Lollipop güncellemesi, HTC One M8 için yayınlanmış olsa da One M7’ye bu güncelleme gelmemişti. 2 sene önce tanıtılan HTC One M7 için de Lollipop güncellemesi sonunda yayınlanmaya başladı.
Lollipop güncellemesi, OTA şeklinde yüklenebiliyor. One M7 için yayınlanan bu güncelleme, Sense arayüzünün 6. Sürümü ile kullanıcılara sunuldu.
Tasarım konusunda yenilikleri seven Google, Sense arayüzünü de yenilenmeye itti. Bu yeniliklerden biri de yeni kilit ekranı ve materyal dizayna göre kilit ekranında gelen bildirimlerle birlikte, bildirim ekranının da bu dizayna uygun şekilde değişikliğe gittiği görülüyor.
Bunun dışında Lollipop güncellemesinde yer alan çoklu işlem ekranı özelliği, One M7’ye de gelmiş bulunuyor. İsteğe bağlı olarak Sense arayüzünün klasik çoklu işlem ekranı da kullanılabiliyor.

Güncellemenin boyutu 700 MB büyüklüğünde. Android 5.0 Lollipop güncellemesini yükleyebilmek için telefonunuzun şarjının en az % 50’si dolu olmalı.
3 ay gecikmeli olarak yayınlanan bu güncelleme, bütün ülkelere hızlı bir şekilde dağıtılarak durum telafi edilmeye çalışılıyor. Türkiye’ye henüz gelmemiş olsa da bu hızla çok yakında gelmesi yakındır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git