HTC One Mini 2 Piyasaya Sürülüyor

HTC’nin One modeli çok satan ve sevilen bir model olmuştu. HTC çok tutan modeli One’ın özellikleri düşürülmüş versiyonu olan One Mini’yi bizlere sunmuştu. Bunun ardından One Mini’yi biraz daha geliştirerek One Mini 2’yi piyasaya sürdü. HTC , One Mini 2 ile orta segment kullanıcılara hitap etmeyi amaçlıyor.

Cihazın teknik özelliklerine değinecek olursak cihaz gücünü 1.2 GHz hızında çalışan Snapdragon 400’den ve 1 GB Ram’den alıyor. Bunun yanında cihazda Bluetooth 4.0 , 16 GB Dahili Bellek bulunuyor. HTC’nin bu cihazı Android 4.4.2 KitKat ve kendi özel arayüzü olan Sense 6.0 ile geliyor.

One Mini 2’nin ekranına gelecek olursak önde bizi 4.5 inç 1280×720 pixel ve her inç başına 326 PPI sığdırılmış HD bir ekran karşılıyor. Bunun yanında cihazın sağ üst köşesindeki ön kamerası 5 Mp çözünürlüğe sahipken arka kamerası 13 Mp bir çözünürlükle cihaza konumlandırılmış. Telefonun arka tarafı ise One M8’de de olduğu gibi metal bir yapıya sahip.

Cihaza 498.85£ yani 1415 TL ön sipariş bedeli ile sahip olunabiliyor. Cihazın Haziran ayı içerisinde ülkemizde satışa sunulması bekleniyor.

Yazar Hakkında

Telefonların donanımlarını inceleyen Yunus Emre aynı zamanda Android hastası genç bir öğrenci.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir