• 1528 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

Htc One Mini İncelemesi

Bu yılın başında piyasalara çıkan Htc One ile büyük ilgi yakalamayı başaran Htc markası bu akıllı telefonu daha uygun fiyata kullanıcıları ile buluşturmak için Htc One Mini’yi piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Geçen Temmuz ayında duyurusu yapılan modelin önümüzdeki günlerde Türkiye’de piyasaya sürülmesi beklenmekte.

Genel olarak Htc One ile aynı görünümüne sahip olan mini, birkaç ufak detay ile büyük modelinden ayrılmakta. Ekran büyüklüğü 4.3 inç olan telefonun tek elle tutulması çok kolay. Tasarımcılar tek elle telefonun bütün yönlerine hakimiyet sağlanabilmesi adına boyu biraz uzun tutmuşlar.

mini2

Htc One Mini’nin ekran çözünürlüğü 720*1020 piksel.  Telefonda bulunan Super LCD ekran sayesinde diğer rkiplerine oranla çok daha iyi sayılabilecek bir ekran kalitesi sunmakta. 1.4 GHz hızında çift çekirdekli bir işlemci bulunduran telefon, 1 GM RAM ve 16 GB dahili hafızaya sahip. Ayrıca telefonda bulunan microSD yuvası sayesinde telefonun hafızası arttırılabilmekte. Bu akıllı telefona sahip olmak isteyen müşteriler Türkiye piyasasında 1000-1500 TL arasında bir rakamı gözden çıkaracaklar gibi gözüküyor. Fakat telefondaki donanım ve yazılım özellikleri göz önüne alındığında bu parayı hak edecek bir telefon olduğunu söylemek mümkün.

Sinan

Yazar: Sinan

#editör

26 yaşındaki editör Çukurova Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu. Özellikle teknoloji dünyasındaki yenilikleri paylaşmayı sever ve bu paylaşımlardan bir şeyler öğrenilmesini ister.

391 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.