• 1527 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

Huawei 2015’in İlk Yarısında 48,2 Milyon Akıllı Telefon Sattı!

Ünlü Çin teknoloji şirketi Huawei, ABD ve Kore gibi teknolojinin üst seviye olduğu ülkelerdeki rakipleri ile yarışmaktan çekinmiyor. Şirket öyle satış rakamlarına erişti ki, bu rakamlar dünyadaki en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi olmalarını sağladı.

2015’in ilk yarısında yani 6 aylık dönemde 48,2 milyon Huawei marka akıllı telefon satıldı. 2014’ün ilk yarısı düşünüldüğünde Huawei’nin gelirleri tam %87 oranında artış gösterdi. Şirket bu yıl tam 175,9 milyar Yuan ya da başka bir deyişle 28,3 milyar Dolar ciro yaptı. Bu veriler sayesinde Huawei, dünyanın en büyük üçüncü markası olmak için Nokia ile yarışır konuma geldi.

Tabi kazancı 6 aylık olarak vermiş olsak da satış rakamlarında göze çarpan ufak detaylar mevcut. Örneğin Mayıs ve Haziran aylarında 10 milyon adet akıllı telefon satışı yapılmış. Geçtiğimiz yıl 75 milyon cihaz dolaylarında satış yaparak 80 milyon barajının biraz altında kalan şirketin bu yıl 100 milyon cihaz satması bekleniyor.

Huawei Honor 7

Eylül ayında gerçekleştirilecek olan IFA konferansında Mate 8 model amiral gemisi cihazını tanıtacak olan şirket zaten hâlihazırda tamamen metalden oluşan Honor 7’yi de duyurarak bu yılki cihazlarına yön vermiş olacak.

Cem

Yazar: Cem

#editör

Cem Yılmaz, 25 yaşında ve çevre mühendisi. 1995 Yılından beri bilgisayar ve 2003 yılından beri internet kullanıcısı olan yazar dostunuz; bilgisayar oyunları, basketbol ve animelere karşı ilgi duymakta. Namık Kemal Üniversitesi'ni bitiren yazar, intermediate seviyesinde İngilizce'ye sahip. Ayrıca yazar, boş zamanlarında bol bol twitch.tv/cemgineer adresinde yayın yapmakta ve MobilAmca Youtube kanalı için videolar hazırlamaktadır.

151 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.