Huawei Ascend Mate 2 Özellikleri, İnceleme ve Yorumları

Eskiden telefon ne kadar küçükse o kadar makuldü, küçük telefonu olana hayretle bakılırdı. Şimdi her şey tersine döndü, Samsung’un başlattığı büyük ekran furyası herkesi sarmış durumda. Şimdi ise piyasanın en büyük ekranlarından biri Huawei Ascend Mate 2 karşımızda.

 

En büyük özelliği bataryası ve boyutu!

6.1-inç boyutunda HD çözünürlüklü LTPS ekranla donatılan telefon, 4050 mAH bataryası ile akıllı telefonlar arasında en büyük bataryaya sahip modellerin başında geliyor. Sonunda ekranla birlikte bataryayı da yeterince büyüten bir telefon karşımızda kısacası…

Huawei, marka olarak çok duyulmamış olsa da son dönemde yaptığı ataklar ile adından söz ettirmeyi başardı. Ascend Mate ile dünya çapında başarılı bir satışa imza atmış olan Huawei, yeni modelini Çin’de 450$ gibi bir fiyattan satışa sundu. Bu telefon, özelliklerine bakıldığında rakiplerine göre gerçekten çok üstün. Peki nedir Ascend Mate 2’nin özellikleri ?

  • 1.6 GHz hızında çalışan 4 çekirdekli işlemci. ( 2 farklı modelde 2 farklı işlemci var. Birinde Hisilicon V9R1, diğerinde Snapdragon 400.)
  • 13 mp arka kamera ve 5 mp ön kamera. Ön kamerada gerçekten çığır aşmış olan Huawei, ön kameradan panaromik fotoğraf çekme imkanını tanıyor bize. Önümüzdeki günlerde insanların kendilerini çektiği pek çok panaromik fotoğraf görecek gibiyiz. 🙂
  • Android 4.3 Jelly Bean işletim sistemine sahip Mate 2; 2 GB ram ve 16 GB dahili hafıza ile piyasanın gözdesi olacak gibi. Ayrıca micro sd desteğine de sahip olması telefonun albenisini yükselten bir özellik.
  • Ascend Mate 2’yi en ilginç kılan özelliklerinden birisi de telefondan başka telefonu şarj etme olanağı. 4050 mah bataryayı nasıl daha kullanışlı yaparız diye düşünen mühendisler, böyle bir özellik eklemişler. Ve gerçekten çok da büyük bir teknolojiye giriş yapmışlar.

[ot-gallery url=”https://www.mobilamca.com/gallery/huawei-ascend-mate-2-fotograf-galerisi/”]

 

One Reply to “Huawei Ascend Mate 2 Özellikleri, İnceleme ve Yorumları”

  1. Bahtiyar dedi ki:

    Mate1 ‘ 6’1 inç 9ay oldu hala güncelleme gelecek artık gözümde 5 para etmez malının arkasında durmayan firmanın ben……………anladın sen onu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git