• 1527 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

Huawei Etkileyici Pil Ömürlü 64-bit’lik Honor 4X’i Tanıttı

Birbirinden ünlü spor kulüpleriyle sponsorluk anlaşması imzalayan Huawei, ticari girişimlerinin yanı sıra ürettiği yeni akıllı cihazlarını da tanıtmaya devam ediyor. Her geçen gün büyüyen Çin’li şirketin yeni cihazı Honor 4X, bizi şaşırtıcı özellikler ile karşılıyor.

Huawei Honor 4X Konu İçi 1

64-bit’lik Qualcomm Snapdragon 410 model yongaya sahip cihazın dört çekirdekli 1,2 GHz işlemcisi bulunuyor. Bu özellikte üretilen ilk akıllı cihaz olduğunu belirtmemizde fayda var. Cihaz Huawei Emotion 3.0 UI ile özelleştirilmiş Android Kitkat 4.4 sürümüyle gelse de, en kısa sürede Android 5.0 Lolipop güncellemesini alacak.

Cihazın diğer özelliklerine gelecek olursak; 5,5 inçlik süper büyüklükte bir ekran ile karşılaşıyoruz. 1280 x 720 çözünürlüğündeki ekranın yanı sıra veri akışını hızlandıran LTE bağlantısı da bulunuyor. 13 MP arka ve 5 MP ön kamerası bulunan Honor 4X ayrıca 2 GB’lık bir RAM’e sahip. Gelelim başlıkta anlattığımız etkileyici pil özelliğine… Honor 4X’te 3000 mAh gücünde pil bulunuyor. Cihazın bekleme süresini tam 72 saat olarak duyuran Huawei, 720p çözünürlüklü akıllı telefonlar için en uzun değeri duyurmuş oluyor.

Huawei Honor 4X Konu İçi 2

Huawei Honor 4X’in henüz tüm dünyada satılıp satılmayacağı hakkında bilgimiz yok, ancak gelen tüm bilgileri yine siz okurlarımızla paylaşacağız. Cihazın şu anda 212 dolar gibi bir maliyete sahip olduğu ve ülkemize geldiğinde yaklaşık olarak 1200 lira civarında olacağını düşünüyoruz.

Cem

Yazar: Cem

#editör

Cem Yılmaz, 25 yaşında ve çevre mühendisi. 1995 Yılından beri bilgisayar ve 2003 yılından beri internet kullanıcısı olan yazar dostunuz; bilgisayar oyunları, basketbol ve animelere karşı ilgi duymakta. Namık Kemal Üniversitesi'ni bitiren yazar, intermediate seviyesinde İngilizce'ye sahip. Ayrıca yazar, boş zamanlarında bol bol twitch.tv/cemgineer adresinde yayın yapmakta ve MobilAmca Youtube kanalı için videolar hazırlamaktadır.

151 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.