iCloud’a Yeni Güvenlik Sistemi Geliyor

mobilamca4.png

Çıkan olaylardan sonra Apple iCloud güvenlik sistemini arttırıp, bir üst seviyeye çıkarmakta. Çift aşamalı güvenlik sistemini devreye sokuyor ve telefonunuza 4 haneli bir şifre geldikten sonra ancak iCloud hesabınıza girebiliyorsunuz.

Çift aşamalı güvenlik sisteminin getirdiği özelliklerden biri de, bir başkası şifrenizi bilse dahi hesabınıza telefonunuza gelecek olan şifreyi bilmediği için hesabınıza giremeyecek ve ekstra koruma sağlayacaktır. Diğer kişilerin girmesini böyle engellemeyi düşünen Apple, yeni güvenlik sistemini etkinleştirmeniz için Apple ID ayarlarınızı yapmanız gerekiyor. Apple’ın Resmi Sitesinden yapmanız gereken bu ayarlardan sonra ancak çift aşamalı güvenlik sistemini kullanabiliyorsunuz.

Üçüncü parti uygulamalarında eğer iCloud hesabınıza erişmek istiyorsa buna da değişiklik getirildi. Eğer üçüncü parti uygulamalar hesabınıza erişmek istiyorsa, normalden farklı olarak bir şifre belirliyor ve öyle girebiliyorsunuz. Apple bunu da zorunlu kılacak. Apple hesabı olanlara, Apple da kullandığınız e-mail adresine bir posta göndermiş olması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git