İdrar İle Cep Telefonu Şarj Edilebilecek

Bilim hiç durmadan değişmeye ve gelişmeye devam etmekte. Bugün sizlerle paylaşacağımız yazımızı okuyunca ‘’yok artık’’ diyeceğinizden de eminiz. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte her insanın yanından ayırmadığı bir akıllı telefonu olduğunu hepimiz her gün gözlemliyoruz.

Akıllı telefonlar her ne kadar insanların günlük yaşamında çok büyük yere sahipse de çok önemli bir problemi de beraberinde getirmektedirler.  Bu problem hiç kuşkusuz şarj sorunu. Yapılan onca çalışmalara rağmen akıllı telefonların şarj ömrünün uzatılması ne yazık ki yeteri oranda sağlanamamıştır. İşte bilim dünyasında son yayılan haberlere göre İngiliz bilim adamları bu sorunun önüne geçmek için ilginç bir yöntem keşfetmişler. Yaptıkları deneylerde akıllı telefonları insan idrarıyla şarj etmeyi başaran İngiliz bilim adamları Daily Mirror gazetesinde yer alan haberlere göre, idrar ile şarj ettiğiniz akıllı telefonu mesaj gönderme, internette sörf yapma ve kısa bir konuşma için kullanabilmeyi başarmış.

Şimdilik tam olarak şarj sorununu çözdüğü söylenemese de bu konuda çok büyük bir gelişme gösterildi. Verimin daha da yükseltilmesi başarılırsa akıllı telefonlarımızı tamamen sadece idrar yoluyla şarj edebilme imkanına da sahip olabileceğiz.

Bu teknoloji gelişme gösterirse gelecek yıllarda akıllı tuvaletler yardımıyla pek çok akıllı cihaz da şarj edilebilecek. İngiliz bilim adamları bu gelişmeden duydukları heyecanı açıklarken ‘’ Tedarik etme açısından hiç tükenmeyecek bir ürün varsa o da insanın idrarıdır.’’ diye konuştular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git