Ingress Oyunu iOS İçin Yayınlandı!

2012 senesinde Google’ın geliştirdiği en popüler oyunlardan biri olan Augmented Reality (Artırılmış Gerçeklik) oyunu Ingress, en sonunda iOS için de yayınlandı.

Ingress, dünya çapında popüler olan bir oyun. Gerçek dünyayı oyun haline getiren Ingress, Türkiye’de bile hemen hemen her yerde oynanıyor. Ingress’in iOS sürümü de Google tarafından duyuruldu. Şimdiye dek yalnızca Android için var olan oyun, artık iPhone ve iPad için de uyumlu.

Ingress oyunu, enerji alanlarını 2 ajan topluluğu tarafından ele geçirilmesini ele alıyor. Oyunun en başında kişi tarafını belirliyor ve mobil ile gerçek hayatın birleşmesiyle mücadele etmeye başlıyor. Oyunun en önemli görevlerinden biride etrafınızdaki egzotik maddeleri toplamak. Oyunun en keyifli yanı ise görevlerin sokakta gerçekleştirilmesi. Oyun mobil cihaz üzerinden oynansa da Ingress sayesinde fiziksel bir aktivitede bulunmuş oluyorsunuz.

Ingress’de portal ismindeki şehirde herkesin bildiği önemli yerlere konmuş alanları ele geçirmek için mücadele ediyorsunuz. O portalı ele geçirebilmek için olduğu yere gidip, koruyucuları etkisiz hale getirmeniz gerekiyor. Aynı zamanda portalları birleştirip seviye de atlayabiliyorsunuz.

Ingress oyununun iOS versiyonunu aşağıdan indirebilirsiniz.

[market link=” https://itunes.apple.com/us/app/ingress/id576505181?mt=8 ” icon=”iOS”]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.