Instagram Anket Özelliği Güncellendi!

instagram-hikayeler.jpg

Sosyal medya platformları arasında popülerliğini koruyan uygulama Instagram, etkileşim türünü geliştirmeye devam ediyor. Bir süre önce yayınladığı anket özelliğine emoji kaydırıcısı adı verilen yeniliği getirerek oylama stilini başka bir boyuta taşıyor.

Anket özelliği, önceden yalnızca evet ve hayır şeklinde çalışıyordu. Şimdi ise yayınladığı yeni özelliği ile birlikte oylamaya sunulan bir paylaşımı emoji ile yanıtlama imkanı tanıyor. Bir anket paylaştığınızda takipçileriniz sorudaki emojiyi istedikleri seviyeye göre kaydırarak beğenme aralığını gösterebiliyor.

Yayınlanan özelliği kullanmak ise gayet basit. Önceden yapıldığı gibi çıkartmalar arasından yeni özelliği seçerek kullanabilirsiniz. Sorduğunuz sorunun türüne göre istediğiniz emojiyi seçebiliyorsunuz. Yani bulunan bütün emojileri anketinizde yer verebiliyorsunuz. Aynı şekilde takip ettiğiniz birinin anketinde bir emojiyi sağa ya da sola kaydırarak yanıtlayabiliyorsunuz.

Hem iOS hem de Android için kullanıma sunulan bu özellik, şuan için sınırlı kullanıcılar için yayınlansa da kısa sürede bütün herkes için yayınlanmış olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git