• 1530 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

Instagram Anket Özelliği Güncellendi!

Sosyal medya platformları arasında popülerliğini koruyan uygulama Instagram, etkileşim türünü geliştirmeye devam ediyor. Bir süre önce yayınladığı anket özelliğine emoji kaydırıcısı adı verilen yeniliği getirerek oylama stilini başka bir boyuta taşıyor.

Anket özelliği, önceden yalnızca evet ve hayır şeklinde çalışıyordu. Şimdi ise yayınladığı yeni özelliği ile birlikte oylamaya sunulan bir paylaşımı emoji ile yanıtlama imkanı tanıyor. Bir anket paylaştığınızda takipçileriniz sorudaki emojiyi istedikleri seviyeye göre kaydırarak beğenme aralığını gösterebiliyor.

Yayınlanan özelliği kullanmak ise gayet basit. Önceden yapıldığı gibi çıkartmalar arasından yeni özelliği seçerek kullanabilirsiniz. Sorduğunuz sorunun türüne göre istediğiniz emojiyi seçebiliyorsunuz. Yani bulunan bütün emojileri anketinizde yer verebiliyorsunuz. Aynı şekilde takip ettiğiniz birinin anketinde bir emojiyi sağa ya da sola kaydırarak yanıtlayabiliyorsunuz.

Hem iOS hem de Android için kullanıma sunulan bu özellik, şuan için sınırlı kullanıcılar için yayınlansa da kısa sürede bütün herkes için yayınlanmış olacak.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

523 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.