• 1530 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

Instagram Arayüzü Yenileniyor!

Sosyal medya uygulamaları arasında açık ara önde ilerleyen Instagram, yaklaşık bir sene önce arayüzünü tamamen değiştirmişti. Tasarımda yalnızca renklerde değişikliğe gidilmişti ve kullanım açısından büyük bir yenilik olmamıştı. Şimdi ise yeniden değişikliğe giden uygulama, bu defa görsellik dışında kullanım rahatlığına da önem veriyor.

Son dönemde yayınlandığı yeni özellikleriyle dikkat çeken Instagram, yakın zamanda keşfet kısmının büyük bir bölümünü yenileyecek. Bir süre önce hashtag takip etme özelliğini yayınlayan uygulama, bu özelliğiyle keşfeti biraz olsun kullanışlı hale getirmişti.

Şuanda test süreci devam eden arayüz ile birlikte keşfet kısmı değişecek. Üst tarafta bazı kategoriler bulunacak ve onlara tıkladığınızda takip etmediğiniz kullanıcıların paylaşımlarını rahatça görebileceksiniz. Alt tarafta da hashtaglar bulunacak. Bunlara tıkladığınızda ise birçok içeriği keşfetme imkanınız olacak. Uygulamanın keşfet kısmı genel olarak takip ettiğiniz kullanıcılara göre içerik sunuyor. Bu nedenle yeni özellik sayesinde bu bölüm daha geniş kapsamlı kullanılacak.

Yeni arayüz şimdilik Android üzerinde test ediliyor. Yayınlanacağı tarih bilinmese de tahminlere göre yaz aylarında iOS ve Android kullanıcılarına sunulması bekleniyor.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

523 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.