Instagram, Artık Masaüstünden Kullanılabilecek!

instagram.jpg

Instagram kullanıcılarının bildiği üzere web üzerinden fotoğraf paylaşımı yapılamıyordu. Bu özelliği biraz olsun sağlayan Gramblr çıksa da birçok kullanıcı bu programı kullanmakta zorlanıp istedikleri verimi alamamışlardı. Şimdi ise web üzerinden Instagram’a fotoğraf yüklemeyi sağlayacak çözümü kullanıcılara Google sunuyor.

Chrome app packager servisi, Instagram’ın yanı sıra bütün Android uygulamalarını web üzerinden kullanmanızı sağlıyor. Peki Instagram’ı web üzerinden kullanmamızı sağlayan bu Chrome uygulaması nasıl kullanılıyor?

Herkesin bildiği gibi Instagram’ı web üzerinden kullanmak, sadece fotoğraflara bakabilmek ve like’lamak ile sınırlıydı. En çok istek alan özelliklerden biri de bilgisayar üzerinden bu uygulamayı kullanabilmekti. Yeni Chrome uygulaması ile web’den fotoğraf paylaşabilecek, masaüstünden video ya da fotoğraf çekebileceksiniz. Instagram uygulamasında yer alan filtreler ve tüm ayarlar da Chrome uygulamasında kullanılabiliyor.

Masaüstünden Instagram’ı kullanabilmek için Chrome tarayıcınızın olması yeterli. Instagram dışındaki diğer Android uygulamalarını da bilgisayarınız üzerinden kullanmak isterseniz ARC Welder uygulaması işinize yarayacaktır. Uygulama Chrome’a kurulduktan sonra kullanmak istediğiniz Android mobil uygulamasının APK’si sorulacaktır. Uygulamaların APK’leri internet üzerinden kolayca bulunabiliyor. APK de indirildikten sonra ARC Welder üzerinden açılan uygulamalar rahatlıkla kullanılabiliyor. Ayrıca ARC Welder sayesinde yüklenen mobil uygulamalar, sekmede sabit kaldığı için her defasında kullanıcı girişi yapmanıza gerek kalmıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git