• 1524 içerik
  • 24 kategori
  • 2947 yorum

Instagram Canlı Yayın Özelliği, Türkiye’ye Geldi!

Bir süredir geleceğini duyurduğumuz Instagram canlı yayın özelliği, nihayet bu akşam kullanıma sunuldu. Birçok ülkede kullanıma açılan Instagram Live, Türkiye için de aktif hale geldi. Yeni özelliğin nasıl kullanıldığı ve diğer tüm detaylar yazımızda…

İlk olarak Periscope ile hayatımıza giren, daha sonra Facebook’a da gelen canlı yayın özelliği, Instagram için aranan en büyük özelliklerden biriydi. Stories özelliği ile Snapchat’e rakip olan uygulama, yeni özelliği ile hiçbir sosyal ağdan geri kalmayacağını gösteriyor.

instagram live

Özellik yayınlandığından beri birçok ünlü isim de canlı yayın yapmayı ihmal etmediler. Instagram Live özelliğini kullanmaksa oldukça basit. Uygulamada hikayeler bölümüne paylaşım yapar gibi canlı butonuna tıklayarak yayın yapmaya başlayabilirsiniz. Yayın başladığında birçok takipçinize bildirim gittiği gibi, sizin de takip ettiğiniz kullanıcılardan canlı yayın yaptığına dair bildirimler gelecektir. Yayın yapıldığında kullanıcılar hikayeler paylaştığında nasıl anasayfanın üst kısmında yer alıyorsa yine aynı bölümde sadece “live” ifadesiyle yer almaya devam edecek.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

517 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.