Instagram Canlı Yayın Özelliği Yenilendi!

Instagram’a gelen güncelleme ile birlikte yeni bir özellik de kullanıcılara sunulmuş oldu. Bir süredir canlı yayın bölümüne arkadaşları da davet etmek için gerekli çalışmalar yapılıyordu. Sonunda test süreci bitti ve bu özellik son güncelleme ile beraber aktif hale geldi.

Canlı yayın özelliği, çok takipçisi olan kullanıcılar için eğlenceli olsa da, diğer kullanıcılar bu konuda biraz çekimser kalabiliyor. Bu özellik sayesinde canlı yayın yapmak farklı bir boyuta taşınmış olacak. Üstelik ortak yayın yapmak oldukça kolay.

Klasik bir canlı yayın başlatır gibi Instagram’ın Stories bölümüne giriliyor. Daha sonra normal canlı yayınınızı başlatıyorsunuz. Davet edeceğiniz kişi yayını seyrediyorsa alt bölümde yer alan butona tıklayarak davetinizi yapabilirsiniz. Eğer karşı taraf bu isteği kabul ederse ekran ikiye bölünerek aynı yayın paylaşılmış olacak. Canlı yayın esnasında davet ettiğiniz kişiyi yayından çıkartarak başkasını davet edebilirsiniz. Yayındaki kişi elbette kendi isteğiyle de ayrılabilir. Canlı yayın sonlandıktan sonra tekli yayınlarda olduğu gibi Stories bölümüne ekleyebilirsiniz. Yani önceki yayınlara kıyasla fazla bir özelliği ve zorluğu bulunmuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.