• 1528 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

Instagram, Canlı Yayın Özelliğini Nihayet Kullanıma Sundu!

Instagram’a bugün gelen yeni güncelleme ile birlikte canlı yayın özelliği aktif hale gelmiş oldu. Uygulama üzerinden canlı yayın yapabileceğiniz gibi, takip ettiğiniz kullanıcıların da yayınlarını izleyebilirsiniz.

Bir süre önce duyurusu yapılan video yayın özelliği nihayet kullanıma sunuldu. Fotoğraf ve video paylaşımın yanı sıra hikayeler özelliğini de uygulamaya dahil eden Instagram, şimdi de Periscope’a rakip olarak canlı yayın özelliğini yayınladı.

instagram-live

Facebook’un bir süredir deneyimlediği canlı yayın özelliğini artık Instagram üzerinden de kullanabilirsiniz. Bu özelliği kullanmak oldukça basit. Hikayeler bölümüne paylaşım yapacakmış gibi o bölüme geçiş yaptıktan sonra canlı butonuna basarak yayın yapmaya başlayabilirsiniz.

Instagram, bu özelliği ile Facebook ve Periscope’a rakip olacak desek de onlardan bir farkı bulunuyor. Yapılan yayınlar sonradan da izleyebilmek için kayıt altına alınamıyor. Bu nedenle takipçiler canlı yayını gerçek zamanlı olarak anında izleyebiliyorlar. Yani Instagram’ın bu özelliği kişisel kullanım için daha cazip duruyor.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

521 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.