Instagram Güncellendi! İşte Yeni Özellikler

Instagram güncellendi ve kullanıcılarını sevindirecek birkaç özellikte beraberinde geldi. Bu yeni güncelleme hem Android hem de iOS kullanıcıları için yayınlandı.

Güncelleme ile gelen özelliklerden biri, Discover (keşif) bölümündeki değişiklikler. Burada yapılan yenilikler kullanıcıların çevresinin genişlemesini sağlayacak.

Güncellemeden önce keşfet bölümü, yalnızca tanıyor olabileceğiniz kişilerin veya ülkenizde popüler olmuş fotoğrafları gösteriyorken, şimdi bunların yanına bir de takip edebileceğiniz kullanıcıların da fotoğrafları gösteriyor. Bu özellik ile birlikte kullanıcıların takipçi kazanması daha kolay olacak. İlginizi çeken kullanıcıları takip edip, takip edilebileceksiniz.

Bu özellikten sonra bir yeni özellik daha geldi. O da paylaşılan fotoğrafın daha sonra da düzenlenebilecek olması. Ama bu özelik sadece fotoğrafı paylaşırken açıklama bölümüne yazdığınız iletiyi düzenlemenizi sağlıyor. Fotoğrafın filtresini değil. Yani böylelikle istediğiniz zaman fotoğrafların altındaki cümleleri değiştirebilir, tamamen silebilir veya yeni hashtagler ekleyebilirsiniz. Ayrıca konum bilgisi fotoğrafı paylaştıktan sonra değiştirilemiyordu. Artık konum eklemediyseniz ekleyebiliyor veya değiştirebiliyorsunuz.

Bu iki özelliğin yanında tasarım olarak da değişiklikler gözleniyor. Instagram’ın 6.2 sürümü olan bu güncelleme ile arayüz sekmelerinde de daha sade ve kullanışlı bir tasarım görülüyor.

Görüntülemeler
68
Konu Kategorileri:
Mobil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.