• 1528 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

Instagram Güncellendi! – Kare Fotoğraf Zorunluluğu Bitti!

Instagram’a yeni bir güncelleme geldi. Bu yeni güncelleme büyük bir yeniliği de beraberinde getirdi. Kullanıcıları sevindiren bu yeniliğin detayları yazımızda…

Bilindiği gibi Instagram fotoğraf paylaşırken sadece kare formatında fotoğraf ve video kabul ediyordu. Birçok kullanıcı fotoğraflarının kırpılmasını istemediği için başka fotoğraf uygulamalarını tercih etmek zorunda kalıyordu. O uygulamalarda fotoğraflarını düzenledikten sonra Instagram’da paylaşıyorlardı.

Instagram büyük yeniliğini bugün duyurdu. Artık Instagram’a yatay ve dikey olarak fotoğraf ve video paylaşımı yapabileceksiniz. Bu yeniliği kullanabilmek için fotoğrafın formatını değiştirecek olan butona basmanız yeterli oluyor.

instagram kare format

Daha önce fotoğraflarını kırparak Instagram’a sığdırmak zorunda olanlar bu habere oldukça sevinecek. Instagram, bir süre önce yayınladığı kapsamlı fotoğraf düzenleme özellikleriyle birlikte başka fotoğraf uygulamalarını kullanmaya gerek bırakmamıştı. Bu yeni özelliği ile daha da detaylı bir uygulama haline geldi.

Bu büyük yeniliğin yanı sıra kendisini gösteremeyen bir yenilik de Instagram video filtrelerinin yenilenmesi oldu. Paylaşacağınız videoların renkleri artık daha canlı gözükecek. Ayrıca fotoğraflar da olduğu gibi videolar üzerinde verdiğiniz filtrelerin seviyelerini de isteğe göre ayarlayabileceksiniz. Instagram’ın be yeni güncellemesi hem iOS hem de Android kullanıcıları için yayınlandı.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

521 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.