Instagram Güncellendi! – Kare Fotoğraf Zorunluluğu Bitti!

instagram-yeni.jpg

Instagram’a yeni bir güncelleme geldi. Bu yeni güncelleme büyük bir yeniliği de beraberinde getirdi. Kullanıcıları sevindiren bu yeniliğin detayları yazımızda…

Bilindiği gibi Instagram fotoğraf paylaşırken sadece kare formatında fotoğraf ve video kabul ediyordu. Birçok kullanıcı fotoğraflarının kırpılmasını istemediği için başka fotoğraf uygulamalarını tercih etmek zorunda kalıyordu. O uygulamalarda fotoğraflarını düzenledikten sonra Instagram’da paylaşıyorlardı.

Instagram büyük yeniliğini bugün duyurdu. Artık Instagram’a yatay ve dikey olarak fotoğraf ve video paylaşımı yapabileceksiniz. Bu yeniliği kullanabilmek için fotoğrafın formatını değiştirecek olan butona basmanız yeterli oluyor.

instagram kare format

Daha önce fotoğraflarını kırparak Instagram’a sığdırmak zorunda olanlar bu habere oldukça sevinecek. Instagram, bir süre önce yayınladığı kapsamlı fotoğraf düzenleme özellikleriyle birlikte başka fotoğraf uygulamalarını kullanmaya gerek bırakmamıştı. Bu yeni özelliği ile daha da detaylı bir uygulama haline geldi.

Bu büyük yeniliğin yanı sıra kendisini gösteremeyen bir yenilik de Instagram video filtrelerinin yenilenmesi oldu. Paylaşacağınız videoların renkleri artık daha canlı gözükecek. Ayrıca fotoğraflar da olduğu gibi videolar üzerinde verdiğiniz filtrelerin seviyelerini de isteğe göre ayarlayabileceksiniz. Instagram’ın be yeni güncellemesi hem iOS hem de Android kullanıcıları için yayınlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git