Instagram, Hashtag Takip Etme Özelliğini Yayınladı!

Sosyal medya ağları arasında önemli bir yeri bulunan Instagram, yeni bir özelliğini daha kullanıcılarına sunarak gelişmeye devam ediyor. Uygulamaya gelen hashtag takip etme özelliği ile herkes ilgilendiği konulardaki içeriklere daha kolay ulaşacak.

Sosyal medya platformlarının çoğunda kullanılan hashtag özelliği, son dönemde önemini iyice arttırdı. Bu özelliğin asıl amacı ise dikkat çekilmek istenen konuya değinmek ve yapılan paylaşımın daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamak. Bunun için neredeyse herkes gün içerisinde fotoğraf veya video paylaşımı yaparken hashtag kullanıyor.

Instagram, ilk çıktığından beri var olan bu özelliğini bir adım ileriye taşıyarak hashtag takip etme yeniliğini yayınlandı. Böylece kişiler bir paylaşımdaki hashtage tıklayarak ya da kendisi bir hashtag araması yaparak o hashtagi takip edebilecekler. Daha sonra takip edilen hashtag ile yapılan paylaşımlar arasında popüler olan içerikler akış kısmında yer alacak.

Takip edilen kişiler gibi takip ettiğiniz hashtagler de profilinizde gözükebilecek. Tabi bu durum gizlilik ayarlarından düzenlenebiliyor. Instagram uygulamasını güncelleyen bütün kullanıcılar bu özelliği kullanmaya başlayabilirler.

One Reply to “Instagram, Hashtag Takip Etme Özelliğini Yayınladı!”

  1. Kader yaman dedi ki:

    Gerçekten mükemmel bir site

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git