Instagram Hikayeler, Gökkuşağı Renginde Olacak!

instagram-cember-gokkusagi.jpeg

En sık kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında zirveyi kimseye kaptırmayan Instagram hakkında ilginç bir haber ortaya çıktı. Onur ayına özel olarak Intagram, hikayelerin çemberini gökkuşağı rengine çevirecek.

Pride Month (Onur Ayı) olarak bilinen ve haziran ayında kutlanan bugün için ilginç bir yenilik gerçekleştirecek. LGBT üyelerinin kutladığı Pride Month’da paylaşılan hikayelerde Pride etiketini kullanan herkesin hikayeleri gökkuşağı çemberi içerisine alınacak.

Herkesin bildiği üzere Instagram’da hikaye paylaşıldığında kullanıcının profili pembe ve turuncu renklerinde görünüyor. Haziran ayı itibariyle onur ayı etiketine yer verildiğinde bu renk değişmiş olacak. Instagram, bu yeni özelliğiyle LGBT üyelerine destek olmayı amaçlıyor.

Siz de bu akıma ayak uydurmak ve üyelere destek olmak istiyorsanız Instagram’da hikayeler bölümüne girerek paylaşacağınız gönderiyi belirleyin. Daha sonra çıkartma sembolüne tıklayarak karşınıza çıkan ekrandan #etiket simgesine dokunarak pride month’u içeren etiketlerden birini seçin. Paylaşımı yaptıktan sonra hikayenizdeki yeni rengi görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git