Instagram Hikayeler Güncellendi!

Sosyal medya platformları arasında en çok kullanılan uygulama olarak öne çıkan Instagram, yeni güncellemesiyle birlikte Hikayeler bölümünü daha da geliştirmiş oldu. Bu bölümde artık hikaye arşivi ve öne çıkanlar özellikleri olacak.

Kullanıma sunulan bu iki özellik, uygulamanın hikayeler bölümünü sıklıkla kullanan kişileri yakından ilgilendiriyor. Yenilenen özellikleriyle kullanıcı sayısında artış yaşanan Instagram’ın bu güncellemesi, bu zamana kadar yayınlanan en önemli güncellemelerden biri olarak gösteriliyor. Yayınlanan güncelleme sayesinde kullanıcılar bir hikaye paylaştıklarında 24 saat içerisinde silinmemesi için hikayeyi kaydederek profillerinde yer almalarını sağlayacaklar.

Bir süre önce kullanıma sunulan arşivleme özelliği hikayeler için de geçerli olacak. Aynı zamanda bu hikayeler bir gönderi gibi veya öne çıkanlar bölümünde paylaşılabilecek.

Hikayelerde öne çıkanlar özelliği, kullanıcıların profillerinde bulunacak. Bu özellik ile kişiler öne çıkmasını istedikleri hikayeyi bu yenilik ile yapabilecekler. Bu özelliklerin dışında Instagram, yakında ek bir uygulamaya gerek duymadan repost yapabilme özelliğini aktif hale getirecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git