• 1530 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

Instagram Hikayeler Yenilendi!

Instagram, bir süre önce kullanıma sunduğu Hikayeler özelliğini başka bir boyuta taşıyor. Kullanıcıların fotoğraf ve video paylaşmasına imkan tanıya Instagram, şimdi de Boomerang’ı buraya dahil ediyor.

Uzun süredir kullanımda olan ve kullanıcılar tarafından çok sevilen Boomerang uygulaması, artık hikayeler bölümünde de kullanılabilecek. Bu özellik ile gif’ler üretebilir ve başka bir uygulamaya gerek kalmadan Instagram üzerinden Boomerang’lar oluşturabilirsiniz.

Yenilikler bununla da sınırlı değil.  Hikayeler bölümünde video ya da fotoğraf paylaşırken kişileri etiketlemeniz mümkün değildi. Aranılan bir detay olan bu sorun da ortadan kalkmış durumda. Artık Instagram’da hikaye paylaşırken istediğiniz kişiyi etiketleyebileceksiniz. Instagram’da bir gönderi paylaşırken açıklama kısmına birini etiketlerken yaptığınız gibi hikayeler bölümünde de “@” yaptıktan sonra kişinin ismini yazarak hikayelere etiketleyebilirsiniz.

instagram

Instagram’a bir türlü gelmeyen ve en çok aranılan özellik ise hiç kuşkusuz link ekleme oluyor. Bu durum herkesi rahatlatmasa da bazı kullanıcılar için kullanıma açıldı. Bu özellik belki de kısa sürede herkes için yayınlanabilir.

Instagram’ın Snapchat’ten esinlerek oluşturduğu Hikayeler özelliği, yenilenmeye devam ettikçe kullanıcı sayısında da yükselişler olabilir. Bakalım Snapchat bu özellikler karşısında Instagram’a nasıl karşılık verecek?

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

523 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.