Instagram Hikayelere Şarkı Sözü Özelliği Geliyor!

Hayatımızın en önemli parçası haline gelen Instagram’a yepyeni çıkartmalar ekleniyor. Bu sayede tüm Instagram kullanıcıları paylaştıkları hikayelere hem çıkartmalar koyabilecek hem de şarkı sözleri eklemiş olacak.

Jane Manchun Wong, bu çıkartmaların geleceğini geçtiğimiz ayın sonlarına doğru fark ettiğini açıkladı. Bazı kodlar ile bu bilgiye erişen Wong, bu kodları çalıştırdığında Instagram’ın yeni çıkartmalar sunacağını öğrendi.

Bu yeni çıkartmalar aynı zamanda şarkı sözlerini de kapsıyor. Şarkıların sözlerini otomatik şekilde bulacak ve hikayeler de bu sözlere yer verilebilecek. Yani müzik olan hikayelerde bu özellik çok işe yarayacak. Jane Manchun Wong, bu yeni özelliği küçük bir video ile de kullanıcılara açıkladı.

Geçen yıl uygulamaya müzik özelliği eklenmişti. Böylelikle kullanıcılar hikayelerini paylaşırken arkaya dilediği şarkıyı koyabiliyordu. Ama bu yenilik şimdilik Türkiye’de aktif değil. Yeni çıkartmaların ve şarkı sözü özelliğinin Instagram’a ne zaman geleceği şimdilik belli değil. Peki, sizin bu yenilik hakkındaki fikirleriniz neler?

Funda
Yazar: Funda #editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

569 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.