Instagram Hikayelere Yeni Özellikler Geliyor!

instagram-1.jpg

Instagram uygulamasının en popüler özelliği olan hikayeler bölümü için yeni bir güncelleme yayınlandı. Kullanıcıların en fazla kullandığı özellik olan hikayeler kısmı, gelen güncelleme sayesinde daha kullanışlı hale gelecek. Fotoğraf veya videolarınızı Instagram hikayelerde toplu şekilde paylaşmak isterseniz, artık bunun daha kolay bir yolu var. Yayınlanan güncelleme ile beraber paylaşımlarınızı toplu şekilde rahatça yapabileceksiniz.

Uygulama, birçok fotoğraf veya videoyu hikaye olarak paylaşmanız için kolaylık sağlıyor. Hikaye paylaşma ekranında üst tarafta bulunan yeni butona tıkladığınızda fotoğraflarınız içinden seçtiğiniz 10 tane medya dosyasını paylaşabileceksiniz. Dosyalar seçme sırasına göre hikayede sıralanacaktır. Ayrıca her fotoğrafı ve videoyu tek tek düzenleyebileceksiniz.

Bunun yanı sıra bazı yeni eklentiler de güncellemeyle kullanıma sunulacak. Bilindiği gibi hikayelere konum eklerken kendimiz yazarak konum aratıyorduk. Artık hikayeyi paylaşmadan önce konuma tıkladığınızda uygulama size otomatik olarak konum tavsiyelerinde bulunacak. Tavsiye edilen konumlar genellikle en fazla kullanılan ortamlardan oluşacak. Böylece hikayelere daha çok ilgi gösterilecek. Sıkça ziyaret edilen mekanların konumları aramaya gerek kalmadan sunulmuş olacak. Bu özelliklerin olduğu güncelleme ilk olarak Android için yayınlansa da bir iki hafta sonra iOS için de yayınlanması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git