Instagram Hikayeleri, Artık Web Üzerinden Görüntülenebilecek!

Instagram, uzun süre önce yayınladığı Hikayeler özelliğini geliştirmeye devam ediyor. Sıklıkla yeni filtreler ve özellikler sunan uygulama, bu defa web üzerinden Instagram’ı kullananlar için bir yenilik yayınladı.

Stories özelliği ile SnapChat’e rakip olan, hatta onu büyük bir farkla geçen Instagram, kullanıcıların mobil web üzerinden de bu özelliği kullanabilmesi için yeniliğini sundu.

Instagram’a uygulama dışında resmi web sitesi üzerinden giren herkes, hikayeleri bir eklenti kurmadan görebilecek. Aynı zamanda hikaye yayınlanmaya da izin veren Instagram, hikayeleri kaydetmenizi de sağlıyor. Sol üst kısımda bulunan kamera butonuna tıklayarak fotoğraf çekebilir, ya da daha önceden çektiğiniz bir fotoğrafı hikaye olarak paylaşabilirsiniz. Uygulamada olduğu gibi hikaye üzerine yazılar yazıp, renk değişimi de yapabilirsiniz.

Bir hikaye çekip daha sonra paylaşırım diyorsanız, Instagram uygulamasında bulunan kaydetme özelliği web için de bulunuyor. Bu verilere de kaydedilenler bölümünden ulaşmak mümkün. İlk olarak bütün kullanıcılar için yayınlanmayan bu özellik, birkaç gün içerisinde herkes tarafından kullanılabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.