Instagram, IGTV Özelliğini Yayınladı!

Uzun süredir beklenen özellik nihayet Instagram’a eklendi. IGTV ismiyle kullanıma sunulan bu yenilik tam olarak ne işe yarıyor?

Zaman içerisinde sunduğu yeniliklerle kendisini geliştirmeye devam eden Instagram, popülerliğiyle zirvedekini yerini kimseye vermiyor. Kullanıcı sayısı olarak 1 Milyar’a ulaşan uygulama, bu gün itibariyle yeni özelliği IGTV’yi yayınladı. Video süresini uzatan ve IGTV’yi kullanıma sunan Instagram, kullanıcılarına daha geniş çapta hizmet vermeyi hedefliyor.

Uygulamanın içerisinde bulunan yeni IGTV özelliği, 1 saate yakın video paylaşmaya izin veriyor. Kullanıcıların daha verimli paylaşımlar yapmasını sağlayan IGTV, özellikleriyle de birçok video platformlarından ayrılmayı başarıyor. Kişilerin alışkanlıklarına göre dikey ya da tam ekran şekilde video izlenebiliyor. IGTV’ye girdiğinizde aramaya gerek kalmadan otomatik oynatma başlıyor.

Bu yeni sistem Instagram ile bağlantılı olduğu için içerisindeki kanallar uygulamadaki üreticilerden oluşuyor. Yani kullanıcılar takibe aldıkları kişilerin videolarını görüntüleyebilir ve yeni kişileri ekleyebiliyor. Bugün itibariyle bütün dünya için yayınlanan IGTV, kısa sürede kullanılmaya başlandı. Ülkemizde de fenomenler dahil olmak üzere birçok ünlü isim IGTV deneyimini yaşadı.

Funda
Yazar: Funda #editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

569 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.