Instagram IGTV Videoları, Yakında Facebook’ta!

Sosyal medya ağları arasında Instagram’ın biraz gerisinde kalmaya başlayan Facebook, onunla aynı seviyeye gelebilmek için yeni özellikler sunmaya başlıyor. Son yayınlanan özellikle Instagram’daki IGTV videoların Facebook’ta paylaşılması sağlanacak.

Özellikle son dönemde güvenlik tarafında sıkıntılar yaşayan Facebook, kullanıcı sayısında düşüşler yaşamaya başladı. Kendi uygulamaları olan WhatsApp ve Instagram’ı öne çıkartarak durumu kurtarmaya çalışan Facebook, yeni girişimiyle yeniden gündeme gelmeyi başardı. Bir süredir Instagram’da yer alan IGTV özelliği, şimdi de Facebook’a geliyor. Facebook, böylelikle Instagram ile bağını güçlendirerek kaybettiği kullanıcıları bu özellikle yeniden kazanmaya çalışacak. Twitter üzerinden duyurulan bu yenilik sayesinde kişiler IGTV videolarını Facebook’da da paylaşabilecek. Şuanda test süreci devam eden bu özelliğin kullanıcılara sunulması için biraz daha beklememiz gerekecek.

Yapılan açıklamada bu özelliğe ait bir görüntü de paylaşıldı. Paylaşılan görüntüde IGTV videolarının Facebook’ta nasıl paylaşıldığı gösteriliyor. Bu özellik yayınlandıktan sonra IGTV videoları hem Facebook hem Instagram’da gözükebilecek. Instagram üzerinde kişisel hesaplardan çok marka ve benzeri hesapların daha sık kullandığı bu özellik, Facebook’da nasıl bir etki yaratacak bekleyip göreceğiz.

Funda
Yazar: Funda #editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

595 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.