Instagram Video Süresi 1 DK Oldu!

Instagram, video süresini uzattı. Önceden en fazla  15 saniyelik videoların yüklenebildiği uygulamada artık 1 dakikalık videoların paylaşımına izin verilecek.

Instagram’ın video özelliği ilk kullanıma sunulduğunda dönemde Vine popüler olduğu için çok fazla rağbet görmemişti. Hatta 15 saniye fazla gereksiz görülmüş kullanıcı kitlesi büyümemişti. Son dönemde ise video paylaşımları fotoğraf ile neredeyse aynı seviyeye geldi. Popülaritesi arttıktan sonra 15 saniye yetmemeye başladı. Yayınlanan son güncelleme ile birlikte Instagram’da artık 1 dakikaya kadar süren videolar paylaşılabilecek.

İlk olarak sponsorlu sayfalar için 1 dakikalık video özelliğini kullanıma sunan Instagram, şimdi ise tüm kullanıcılarına bu ayrıcalığı tanıyor. Bu özelliğin video kullanım oranının artmasıyla bir ilgisi olduğu açıkça görülebiliyor. Yeni güncelleme hem iOS hem de Android için kullanıma sunuldu. Ancak şuanda bir kısım kullanıcı için yayında. Kısa bir süre sonra bütün Instagram kullanıcılarına sunulması bekleniyor. iOS kullanıcılarına ise bir ayrıcalık daha bulunuyor. Birçok videoyu birleştirebilecekleri çoklu video özelliği de uygulama içerisinde yer alacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git