Instagram Videoları Artık 1 Dakikadan Uzun Olacak!

instagram-video.jpg

Instagram, her geçen gün sunduğu yenilikleriyle Snapchat ve Facebook gibi rakiplerini çoktan geride bırakmayı başardı. İlk çıktığı günden bu yana hem özellikleriyle hem de tasarımıyla büyük bir değişim yaşayan uygulama, şuanda herkesin kullandığı sosyal medya platformlarından biri diyebiliriz.

Piyasaya ilk sunulduğunda sadece fotoğraf paylaşım özelliği bulunan uygulama, 2013 senesinde video paylaşma özelliğini kullanıma sundu. En başlarda en fazla 15 saniye uzunluğunda video paylaşımına izin veren Instagram, zaman içerisinde bu süreyi 1 dakikaya çıkardı. Ancak çok yakında bu süre daha da uzayacak.

Uygulamayı kullanan kullanıcı sayısının ciddi rakamlara ulaşması, büyük yenilikleri de beraberinde getirecek. Daha uzun süreye sahip video paylaşımlarının olacağı haberi, resmi olarak 20 Haziran’da duyurulacak. 1 dakika sınırı kalkarak artık hem uzun hem de 4K videolar paylaşılabilecek. Tam ekran şeklinde dikey halde yönlendirilmiş içerikler yüklenebilecek. Aynı zamanda e-ticaret hesaplar için de videolara kaydırma yapılarak web sitesine yönlendirme özelliği de eklenecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git