• 1534 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

Instagram Videoları Artık 1 Dakikadan Uzun Olacak!

Instagram, her geçen gün sunduğu yenilikleriyle Snapchat ve Facebook gibi rakiplerini çoktan geride bırakmayı başardı. İlk çıktığı günden bu yana hem özellikleriyle hem de tasarımıyla büyük bir değişim yaşayan uygulama, şuanda herkesin kullandığı sosyal medya platformlarından biri diyebiliriz.

Piyasaya ilk sunulduğunda sadece fotoğraf paylaşım özelliği bulunan uygulama, 2013 senesinde video paylaşma özelliğini kullanıma sundu. En başlarda en fazla 15 saniye uzunluğunda video paylaşımına izin veren Instagram, zaman içerisinde bu süreyi 1 dakikaya çıkardı. Ancak çok yakında bu süre daha da uzayacak.

Uygulamayı kullanan kullanıcı sayısının ciddi rakamlara ulaşması, büyük yenilikleri de beraberinde getirecek. Daha uzun süreye sahip video paylaşımlarının olacağı haberi, resmi olarak 20 Haziran’da duyurulacak. 1 dakika sınırı kalkarak artık hem uzun hem de 4K videolar paylaşılabilecek. Tam ekran şeklinde dikey halde yönlendirilmiş içerikler yüklenebilecek. Aynı zamanda e-ticaret hesaplar için de videolara kaydırma yapılarak web sitesine yönlendirme özelliği de eklenecek.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

527 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.