Instagram Yeni Canlı Yayın Özelliği: Live Rooms

Instagram-Canli-Yayin-Ozelligine-Bir-Yenisi-Daha-Eklendi.jpg

Instagram Canlı Yayın Özelliğine Bir Yenisi Daha Eklendi

Instagram canlı yayın özelliği konusunda çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor olmasıyla birlikte canlı yayın özelliğine bir yenisini daha ekledi.. Instagram, geçen aylarda canlı yayın videolarını 60 dakikalık süreden 4 saatlik süreye çıkardığını ve bu canlı yayın videolarına 30 güne kadar kaydetme özelliği getirdiğini duyurmuştu. Yeniliklere ağırlık veren Instagram, çok farklı bir özelliği kullanıcılarına duyurarak canlı yayınlar için Live Rooms özelliğini sunmaya hazır olduğunu belirtti.

Instagram Canlı Yayın Özelliği; Live Rooms

Birçok özellik ilk çıktığı andan itibaren sadece bazı ülkelerde kullanıma sunuluyor ve aynı şekilde bu yeni özellik de sadece Endonezya ve Hindistan’da hizmete sunulacak. Peki, Live Rooms özelliği ne işe yarıyor? Bu özellik, sayesinde gerçekleşen tek bir canlı yayın üzerinde 4 kişinin canlı yayın yapabilmesine imkan tanıyor. Hem izleyiciler harika bir zaman geçirmiş olacak hem de canlı yayın yapan kişiler için eğlenceli ve faydalı içerikler ortaya çıkmış olacaktır.

Instagram Canlı Yayın Özelliğine Bir Yenisi Daha Eklendi

Instagram Canlı Yayın Özelliğine Bir Yenisi Daha Eklendi

Bu özelliğin şu an için sadece Endonezya ve Hindistan çıkıyor olması diğer ülkelerde kullanılmayacak anlamına gelmiyor, yakın zaman içinde diğer ülkelerde de kullanıma sunulacak. Pandemi döneminin devam etmesi ile insanların zamanının büyük bölümünü ev ortamında geçirmeye başladığını gören Instagram, bu özelliği ile yararlı bir adım atmış oluyor. Bize sorarsanız bu özelliğin oldukça başarılı bir seçenek olduğunu söyleyebiliriz.

Live Rooms Özelliği Nasıl Kullanılacak?

Şimdiden merak konusu olan; Live Rooms Özelliği Nasıl Kullanılacak? Sorusu, birçok kişi tarafından sorulmaya başlandı bile.. Bu özelliği kullanmak için canlı yayın açmak ve canlı yayını açtıktan sonra uygulama üzerinde yer alan canlı yayın odalarını tıklamak gerekir. Canlı yayına katılmasını istediğiniz kişilerin isimlerini işaretleyerek, o kişileri canlı yayına alabilirsiniz. İster tek bir kişiyi isterseniz üç davetliyi aynı anda canlı yayına ekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git