• 1524 içerik
  • 24 kategori
  • 2947 yorum

Instagram’a Anket Özelliği Geldi!

Instagram’a dün akşam itibariyle yepyeni bir özellik geldi. Yeni anket özelliği ile Stories bölümü artık daha fazla kullanılacağa benziyor.

Yeni stickerların da yer aldığı güncellemede en fazla anket özelliği dikkat çekti. Kullanıcılar özelliği denemek için birçok anket yapmaya başladılar. Siz de dün takip ettiğiniz kişilerin hikayelerinde “beni seviyor musunuz”, “üşüyor musunuz”, “sizce ben güzel miyim” gibi ilginç paylaşımlar görmüş olabilirsiniz. İlk etapta amaçsızca özelliği çözmek için kullanılsa da zamanla bu durumun azalacağı ve yerinde kullanılacağı düşünülüyor.

Bu özelliği kullanabilmek için uygulamada Stories bölümünde geliyorsunuz. Daha sonra herhangi bir fotoğraf ya da videoyu çekip stickerlar bölümünden anket yaza stickerı seçerek anket başlatabilirsiniz. Soruyu kendiniz hazırlayıp, yanıtları da siz belirleyebilirsiniz.

Ankete oy veren kullanıcılar sadece oy oranını görebilirken, anketi başlatan kullanıcı ise hangi takipçisinin hangi cevabı verdiğini görebiliyor. Anket ve stickerların yanı sıra bir diğer özellik de renk seçme aracı oluyor. Artık istediğiniz bir fotoğrafta üzerine tıkladığınız rengi bularak fırça veya yazılarda kullanabileceksiniz.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

517 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.