• 1530 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

Instagram’a Canlı Yayın Özelliği Geldi!

Popüler sosyal medya platformu Instagram, aralıksız yayınladığı yeni özellikleriyle dikkat çekmeye başladı. Bir süre önce Hikayeler özelliğini yayınlayan ve zamanla o bölüme de yenilikler katmaya başlayan Instagram, şimdi de canlı yayın özelliğini kullanıma sundu. Geçtiğimiz haftalarda haberi yayınlanan bu özellik, çok zaman geçmeden ortaya çıktı.

Instagram, sunduğu yeni özelliklerini kullanıcılarına bir bildirim göndererek haberdar olmasını sağladı. Hikayeler bölümünden canlı yayın yaptıktan sonra profilinizin hemen yanında live yazısı görünecek. Paylaşım sona erdiğinde ise yaptığınız yayın silinmiş olacak..

Canlı yayın yapmaya başladıktan sonra sizi takip eden kullanıcılar bununla ilgili bir bildirim alıyorlar. Bu sayede yayınınız anında herkes tarafından izlenebiliyor. Gelen yorumları gizleyebildiğiniz gibi yorum yapılmasını tamamen de kapatabiliyorsunuz. Ayrıca en çok izlenen popüler canlı yayınları da görebiliyorsunuz.

İlk olarak Snapchat’e rakip oldu derken yayınladığı canlı yayın özelliği ile Periscop’u karşısına alan Instagram’ın yenilikleri bununla da sınırlı değil. Direkt mesajlar bölümüne de bazı yenilikler getiren uygulama, silinen görselleri de paylaşmaya imkan tanıyor. Bir de silinen görselleriniz kullanıcılar tarafından görüldükten sonra herkesin telefonundan kaldırılmış oluyor. Ekran görüntüsü aldığınızda ise karşı tarafa bir bildirim gidiyor.

Şuanda bu yeni özelliklerin bir kısmı kullanıcılarla buluşsa da bu hafta içinde herkes tarafından kullanılabileceği tahmin ediliyor.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

523 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.