Instagram’a Canlı Yayın Özelliği Geldi!

instagram-live.jpg

Popüler sosyal medya platformu Instagram, aralıksız yayınladığı yeni özellikleriyle dikkat çekmeye başladı. Bir süre önce Hikayeler özelliğini yayınlayan ve zamanla o bölüme de yenilikler katmaya başlayan Instagram, şimdi de canlı yayın özelliğini kullanıma sundu. Geçtiğimiz haftalarda haberi yayınlanan bu özellik, çok zaman geçmeden ortaya çıktı.

Instagram, sunduğu yeni özelliklerini kullanıcılarına bir bildirim göndererek haberdar olmasını sağladı. Hikayeler bölümünden canlı yayın yaptıktan sonra profilinizin hemen yanında live yazısı görünecek. Paylaşım sona erdiğinde ise yaptığınız yayın silinmiş olacak..

Canlı yayın yapmaya başladıktan sonra sizi takip eden kullanıcılar bununla ilgili bir bildirim alıyorlar. Bu sayede yayınınız anında herkes tarafından izlenebiliyor. Gelen yorumları gizleyebildiğiniz gibi yorum yapılmasını tamamen de kapatabiliyorsunuz. Ayrıca en çok izlenen popüler canlı yayınları da görebiliyorsunuz.

İlk olarak Snapchat’e rakip oldu derken yayınladığı canlı yayın özelliği ile Periscop’u karşısına alan Instagram’ın yenilikleri bununla da sınırlı değil. Direkt mesajlar bölümüne de bazı yenilikler getiren uygulama, silinen görselleri de paylaşmaya imkan tanıyor. Bir de silinen görselleriniz kullanıcılar tarafından görüldükten sonra herkesin telefonundan kaldırılmış oluyor. Ekran görüntüsü aldığınızda ise karşı tarafa bir bildirim gidiyor.

Şuanda bu yeni özelliklerin bir kısmı kullanıcılarla buluşsa da bu hafta içinde herkes tarafından kullanılabileceği tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git