Instagram’a Canlı Yayın Özelliği Gelebilir!

instagram.jpg

Son dönemde Facebook üzerinden yapılan canlı yayınlarda artış gözlenirken, Instagram’ın da bu özelliğe göz diktiğini duyuyoruz.

Periscope ile hayatımıza giren canlı yayın desteği, sonrasında Facebook’a gelerek daha fazla kitle tarafından kullanılmaya başlanmıştı. Kişisel hesaplardan çok markaların ve dizi-film sayfalarının daha sık kullandığı bu özellik Instagram’a da geliyor.

En çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, geçtiğimiz haftalarda kullanıma sunduğu Stories (Hikayeler) özelliğinin ardından şimdi de canlı yayın desteğini yayınlayacak.

Paylaşılan hikayeler gibi anasayfada üst bölümde yer alacak bu özellik, profil fotoğrafın köşesinde canlı yazarak görünecek. Buradan popüler olan canlı yayınlar listelenecek.

instagram-canli-yayin

İnternet’e sızan fotoğraflara göre Go Insta denilen bir buton sayesinde kolayca canlı yayına girilebilecek. İlk olarak canlı yayın işine Periscope öncülük etse de şimdilerde bu uygulamayı kullananların sayısı oldukça az. Facebook şuanda rakipleri az olduğu için canlı yayın konusunda popüler olsa da Instagram’a bu özellik geldiğinde bu durum kesinlikle değişecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git