Instagram’a Çoklu Fotoğraf Paylaşma Özelliği Geliyor!

Çok yakında Instagram’a yepyeni bir özellik dahil olacak. Bu yeni özelliğin haberi Android’in beta testlerinde gün yüzüne çıkmış oldu. Yayınlanacak olan bu özellik ne işe yarıyor, kullanıcılara neler vaat ediyor?

Kullanıma sunduğu Hikayeler ve Canlı Yayın özellikleri ile gelişmeye devam eden uygulamalardan biri olan Instagram, çok yakında sunacağı yeni özelliği ile daha kullanışı hale gelecek. Yayınlanacak olan özellik, birden fazla fotoğrafı aynı anda paylaşmak isteyen ancak anasayfada kirliliğe yol açmamak için bir paylaşımla yetinen kullanıcıları yakından ilgilendiriyor. Artık birden fazla fotoğrafı aynı anda paylaşırken, art arda paylaşım görüntüsü yaşatmayacaksınız.

Şimdilik reklam alan sayfalar için yayınlanan bu özellik, tarihi belli olmasa da çok yakında herkes için yayınlanacak. Galeri adı verilen “çoklu fotoğraf paylaşım özelliği” ile fotoğrafları yatay şekilde kaydırarak görebileceksiniz.

Tek seferde en fazla 10 fotoğraf paylaşıma imkan tanıyan özellik, videolar için de geçerli olacak. Her fotoğraf için ayrı filtre seçebilir ya da hepsi için tek tek farklı filtreler uygulayabilirsiniz. Fotoğraf veya videolar galeri şeklinde paylaşılsa da beğenme işlemi ayrı ayrı gerçekleşecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git