Instagram’a Karanlık Mod Özelliği Geliyor!

Sosyal medya ağları arasında en popüler olarak zirveyi kimseyi bırakmayan Instagram, gün geçtikçe yenilikleriyle kullanıcılarını memnun etmeye devam ediyor. Bir süre önce TikTok uygulamasındaki bir özelliğin Instagram’a geleceği duyurulmuştu. Ondan önce uygulamaya karanlık mod özelliği geliyor. Birçok uygulamada kullanılan karanlık mod özelliği, geç de olsa Instagram için de kullanıma sunuluyor. Yeni yayınlanan Android 10 ile iOS 13’de de karanlık mod özelliğine yer verilmişti. Ama bu özelliğe yer verilmesi diğer uygulamaların bu modu desteklediği anlamına gelmiyor.

Bu yüzden diğer uygulamaların karanlık mod özelliğini kendilerinin sunması gerekiyor. Bu uygulamalardan biri olan Instagram da bu yeni temayı kullanıcıları için yayınlayacak. Yani Instagram, karanlık mod ile ışıkları söndürecek. Bu yenilik ilk olarak Android kullanıcıları için yayınlanabilir. Android 10 sürümünün yanı sıra eski sürümlerinde destekleyeceği bir karanlık mod için çalışmalara devam ediliyor. Instagram’da karanlık modu kullanmak isteyen kullanıcılar 114.0.0.24 sürümü ile bu temayı kullanmak için talepte bulunabiliyor. Beta versiyonunda arayüz de gayet hoş gözüküyor.

Funda
Yazar: Funda #editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

617 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.