Instagram’a Takipçi Gruplandırma Özelliği Geliyor!

instagram-takipçi.png

Her geçen gün yeni güncellemeleriyle daha kullanışlı hale gelen Instagram, kullanıcılarının yüzünü güldürmeye devam ediyor. Ortaya atılan bir iddiaya göre Instagram takipçilerinin gruplara ayrılacağı söyleniyor. Instagram, buna benzer olarak daha önce grup hikayeleri özelliğini yayınlamıştı. Böylelikle tüm kullanıcılar istedikleri kişilere aynı anda hikaye gönderebilmeye başladı. Son olarak sunulacak olan gruplandırma özelliği ile daha değişik bir konuya adım atmış olacak. Yeni özellik ile takipçi listeleri daha düzenli olacak ve bu işlem etkileşim durumuna göre ayarlanacak.

Daha önce yaptığı tahminler ve sızıntılarıyla tanınan Jane Manchun Wong’un iddialarına göre Instagram’ın bu özelliği Android için test ettiği yönünde. Takipçilerin paylaşımlarına göre 3 aylık bir kullanıma bakılarak gruplandırmalar yapılacak. Bunlar içerisinde en az etkileşime girilenler ve ana ekranda en fazla gösterilenler gibi etkenlerin dışında sanat veya moda gibi hobi gruplandırmaları da yapılabilecek. Kullanıcı istediği zaman gruptaki herkesi tek bir hamleyle takip etmeyi bırakabilecek.

Bu özellik şuan için belirsizliğini koruyor. Instagram, bu konudaki sessizliğini koruyarak çalışmalarına devam ediyor. Ne zaman yayınlanacağı ise şimdilik belli değil. Ama özelliğin yayınlandığı an kişiler diledikleri gibi oluşturdukları gruplarla daha basit şekilde iletişim kurmaya başlamış olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git